HZ12-25/02 on-Off 2 Position 2 Poles with Protective Plastic Cover manually Transfer Power Cut Off Rotary cam Switch
★★★★★ 4.9 118 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by selfassessment.scot
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
rocker switchSwitchesProducts Description Type: HZ12-25/02 Position number: 2 position Rated current: 25A Phase number: 2 Poles Material: Plastic/Silver contact Rotate Angle: 45 degree
  • rocker switch
  • Switches
Item Weight 12.3 ounces
Manufacturer KWOSQLFLG
Item model number KWOSQLFLG
Batteries required No
Package Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
118 ratings | 48 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (105)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (12)