1pcs DN25 32mm Thread Electric Water Heating Element Immersion Heater 220V SUS304 Brewing Resistance 1.5/2.5/3.5/4.5/5.5kw(Heater only,2.5KW L250mm)
★★★★★ 4.4 53 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by selfassessment.scot
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Heaters1pcs DN25 32mm Thread Electric Water Heating Element Immersion Heater 220V SUS304 Brewing Resistance 1.5/2.5/3.5/4.5/5.5kw==========Hign-concerned Chemical : NoneModel Number : DN25 heating elementOrigin : Type : Electric Water Heater PartsMaterial : SUS304Thread : 32mmTube diameter : 8mmTube length : 200mm/250mm/280mm/320mm/340mmVoltage : 220vWattage : 1.5kw/2.5kw/3.5kw/4.5kw/5.5kwUsage : For heating
  • Heaters
  • Tube Length: 200mm to 340mm:Comes in multiple tube lengths (200mm to 340mm), allowing for installation.
Color Heater only
Brand Name DAVIPGFSU
Item Weight 50 Grams
Manufacturer DAVIPGFSU
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
53 ratings | 22 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (43)
4 stars
5% (3)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (6)